HANGİ CİHAZLARI KULLANIYORUZ?

ZAXE X1 3D Printer

Zaxe 3 boyutlu yazıcıda kullanılan yüksek kaliteli mekanik sistemler ve komponentler sayesinde baskılarınız kusursuz ve kalitelidir. Cihazınızın yazılımı ve donanımı mükemmel çalışması için birlikte tasarlanmıştır.Siz modelinizi yükleyin ve Zaxe sizin için modelinizi üretsin. Herşey bu kadar basit.

TEKNİK ÖZELLİKLER


Katman Kalınlığı: 50-300 Mikron

Baskı Yüzeyi: 20x20x20 cm

Baskı Materyal Desteği: ABS, PLA, FLEX, KARBON FİBER, NYLON

ZAXE X1 + 3D Printer

Geniş iç hacmi, çift mil yapısı ve hassas kalibrasyon sensörleri ile Zaxe X1 Plus gerçek profesyoneller için geliştirildi. Zaxe Desktop yazılımı üzerinden ağ bağlantısı ile uzaktan kontrol edebildiğiniz, Zaxe X1 Plus sizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmaz. Tüm filament çeşitlerinde her zaman, her baskıda aynı yüksek kaliteli baskı sonucunu verir.

TEKNİK ÖZELLİKLER


Katman Kalınlığı: 50-300 Mikron

Baskı Yüzeyi: 30x30x30 cm

Baskı Materyal Desteği: ABS, PLA, FLEX, KARBON FİBER, NYLON

3D PRİNTER ÇALIŞMA MANTIĞI

3D printer nasıl çalışır? 3d printerların çalışma prensibi, herhangi bir üç boyutlu modeli katmanlama teknolojisi ile plastiği eriterek direkt olarak üretim prensibine dayanır. 3d printer ile üretim yapabilmek için ilk olarak bir 3 boyutlu objenin modellenmiş haline ihtiyacınız vardır. Bunları da internetten rahatlıkla indirebilirsiniz. Şu an itibari ile internette yaklaşık 2 milyon adet 3d printer’dan basıma hazır ücretsiz model bulunmaktadır. Eğer kendiniz bir şey üretmek istiyor, tasarlıyorsanız, 3d printerlar için 3 boyutlu modelleme programları ile planladığınız tasarımı kendiniz modelleyebilirsiniz. Hali hazırda neredeyse bir resim programı basitliğinde 3d modelleme programları mevcuttur.

3D PRİNTER İLE ÜRETİM AVANTAJI

Masaüstü 3 boyutlu yazıcıların en büyük avantajı öncelikle istediğiniz herhangi bir prototipi çok hızlı bir şekilde ve çok ucuz maliyetlerle üretebilmenizdir. Siz bir mimar, mühendis veya tasarımcısınız diyelim; tasarladığınız ürünü direkt olarak elde görmek istiyor veya müşterinize sunmak istiyorsanız, 3 boyutlu yazıcılar bu konuda büyük yardımcınız olur. Tasarladığınız objeyi saatler içerisinde hızlı bir şekilde üretebilirsiniz. Üstelik ürettiğiniz objenin üretim maliyeti de çok uygun seviyelerde oluyor.

3D PRİNTER BASKI KALİTESİ

3 boyutlu yazıcılarda baskı kalitesi mikron cinsinden telaffuz edilir. Yani her katmanda nozzle’dan plastiğin ne kadar incelikte aktığı ile doğru orantılıdır. siz bunu yaklaşık 50 mikrona kadar, 0,05mm’ye kadar düşürebilirsiniz. Ancak bu durumda ürününüzün baskı süresi çok artar. İstediğiniz çözünürlük veya süreye göre programlar aracılığı ile baskı kalitesini rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

3D PRİNTER İLE NELER BASILABİLİR?

Üç boyutlu yazıcılarla yapabileceğiniz şeylerin limiti yok. Şu anda 3 boyutlu yazıcıların son kullanıcıya yönelik masaüstü versiyonlarında siz plastikten her türlü objeyi üretebilirsiniz. Evinize ait bir saksıdan tutun, bir dinozor büstüne kadar her türlü şey basılabilir.

Gelecekte yakın bir zamanda internetten belli bir fiyat karşılığında istediğiniz her türlü ürünü satın alıp direkt 3 boyutlu yazıcıdan üretimini yapabileceksiniz.

Şu anda 3 boyutlu yazıcılarla ev üretimi, organ üretimi, hatta evinizde yemek üretimine kadar pek çok şey deneysel olarak mevcut. Siz bunları artık 10 – 15 sene içerisinde kendi evinizde de deneyimleyebileceksiniz.

Örneğin, ünlü bir spor ayakkabısı markası şu anda ayakkabılarını üç boyutlu yazıcıdan özel üretim sipariş üretmeye başladı. Siz belki 10-15 sene sonra kendi ayağınızın tarama datasını gönderip direkt olarak kendinize özel üretilmiş ve 3 boyutlu yazıcıdan basılmış ürünü satın alacaksınız. Bunun bir ileri aşaması ise kendi 3 boyutlu yazıcınızdan üretim yapmak olacak. Ama şu anda plastikten herhangi bir şey almanıza gerek yok. Rahatlıkla evinize bu ürünü alıp 3 boyutlu yazıcıdan evinizin ya da kendinizin ihtiyacı olan herhangi bir şeyi direkt plastik olarak üretebilirsiniz.

3D PRİNTER BASKI MALZEMELERİ

FDM teknolojisinde kullanılan filament (PLA, ABS) en çok bilinen malzemeler. Bunun haricinde de birçok teknoloji var. Reçine kullanarak baskı almak veya şırınga dolu bir sıvıyı bastırmak (çikolata,çimento kil) ya da sinterleme denilen yöntemle tozun lazerle birleşerek ürün oluşturması mümkün.

3D PRİNTER KULLANIM ALANLARI

3D yazıcı her sektörde kullanılmakta; inşaat, endüstri, makina mühendisleri, tasarımcılar, kuyumcular, yemek pasta, mobilya, giyim gibi sektörler dışında hobi amaçlı da kullanılmaktadır. Kişiye özel hediyelik eşyalar ve oyuncak, maket sektöründe de 3d yazıcıların her geçen gün önemi artmaktadır.

BİZİ ARAYIN 24/7
0553 847 6488

BİZE YAZIN
hello@3piksel.com

HAFTANIN 7 GÜNÜ
08:00 - 20:00